Relacja z zawodów osób niepełnosprawnych
28.12.2023
Sala sportowa SSM
Sprawdź, jak dojechać

Organizatorem XXV Międzywojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego było Stowarzyszenie Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie, który odbył się 25 listopada 2023 r w Młodzieżowym Schronisku Szkolnym w Cieszynie przy ul. Błogockiej 24 ,natomiast Współorganizatorzy to: - Starostwo Powiatowe w Cieszynie - Urząd Miejski w Cieszynie - Młodzieżowe Schronisko Szkolne w Cieszynie

Do turnieju zgłosiło się 46 zawodników natomiast startujących było 44 zawodników.

1. Zawody prowadzone były w grupach w zależności od wieku, rodzaju, dysfunkcji oraz sposobu poruszania się.

2. Zawody były prowadzone systemem pucharowym.

3. Każdy pojedynek rozgrywany był do trzech wygranych setów.

4. Sety liczone do 11 punktów w myśl regulaminu PZTS.

5. Piłeczki 40 mm zapewnia organizator.

6. XXV Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych został zorganizowany i przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami.

1. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w poszczególnych grupach startowych zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe I miejsce – plecak firmy Adidas.

II miejsce plecak Firmy Puma

III miejsce plecak

Zostały również przyznane nagrody specjalne dla grupy startowej „wózki” od miejsca IV do VI oraz najmłodszego i dwóch najstarszych zawodników.

2. Za uzyskanie najwyższej liczby punktów w klasyfikacji drużynowej zostały przyznane puchary dla trzech najlepszych drużyn

3. Atrakcją turnieju była konkurencja rekreacyjna „RINGO” w której udział wzięli Pan Starosta Mieczysław Szczurek i V-ce Burmistrz Krzysztof Kasztura. Zwyciężył Pan V-ce Burmistrz, który uzyskał bardzo dobry wynik 100 punktów. Oboje zostali udekorowani złotymi medalami z czekolady.

Chętni zawodnicy turnieju brali udział w konkurencji „RINGO” i otrzymali nagrody w postaci złotych medali z czekolady i słodyczy.